16.05.2024

Turu 18 arhitektuurikonkusi võitis Kadarik Tüür Arhitektid

Tartu Katlamaja kvartali arhitektuurivõistluse võitis arhitektuuribüroo Kadarik Tüür Arhitektid.

Tartus asuva Katlamaja kvartali arendusprojekti kaheksast kutsutud võistlustööst valiti parimaks büroo Kadarik Tüür Arhitektid (KTA) projekt "Kiil“. Eesti tipparhitektide poolt loodud lahendus sai parimad punktid eelkõige tänu oma värske ja kaasaegse linnaruumi kontseptsioonile. Tegemist on Tartu linna ühe suurima arendusprojektiga, mille käigus arenduse kogumaht on kokku 40 000 m2. Valmib pea 200 korterit, 15 000 m2 äri- ja büroopinda ning 10 000 m2 suurune maa-alune parkla. Investeeringuid on ca 100 miljonit ja kinnistu asub aadressil Turu 18.

Sel nädalal kuulutati koostöös Tartu Linnavalitsusega välja arhitektuurikonkursi võitja. Arendusprojektiga alustati juba aastal 2017 ning esmalt korraldatud planeeringuvõistluse võidutöö kuulutati välja 2018. aastal, kuid detailplaneeringu pikaajalise menetluse tõttu otsustas Giga Investeeringud korraldada uue arhitektuurivõistluse 2024. aasta jaanuaris.

Me oleme tulemusega väga rahul, sest oma töid esitasid kokku kõik kaheksa arhitektuuribürood, mis on Eesti mõttes rekordiline konkursile kutsutud arhitektuuribüroode arvu poolest ja see tähendab, et konkurents oli tihe. Praeguses faasis saame hakata otsima juba potentsiaalseid huvilisi nii korterite kui ka büroohoone rentimiseks. Sellele maa-alale on ette nähtud promenaad, mis avab jõekalda. Tartuga seostub Ülikool ja Emajõgi, kuid jõe kallasrada pole kahjuks läbitav. Esimene nii suure mahuga kinnisvaraprojekt jõekaldal avab selle võimaluse lähitulevikus kõigile linnaelanikele ja Tartu külastajatele. 

Hooned saavad Katlamaja kvartalis valmis aastaks 2027 ja selleks ajaks valmib eeldatavasti linna poolt uus promenaad. Kinnistu 20 000. ruutmeetrist on 12 000 mõeldud hoonestamiseks. Ülejäänud jääb linna poolt avaliku ruumi arendamiseks. Arhitektuurivõistlusel osalesid lisaks büroole KTA veel Arhitekt Must, KOKO Arhitektid, Molumba, Pluss Arhitektid, PIN Arhitektid, ARS Projekt ja Karisma Arhitektid. 

Varasemad planeeringuvõistluse tööd (2017-2018) on siin: https://www.tartu.ee/et/katlamaja-kvartali-planeeringuvoistlus

Tutvu allpool võidutöö visuaalide ning videoanimatsiooniga:

Vaata lisaks

Üldkontaktid

OÜ Giga Investeeringud

T: +372 511 8589
E: giga@giga.ee

Reg nr: 11990388 Address: Tartu maakond, Luunja vald, Lohkva küla, Valguse tee 4, 62207

Menüü

${item.title}

Oma veebilehel kasutame küpsiseid. Küpsised aitavad analüüsida veebiliiklust ning annavad meile statistilist teavet.